Výstava - Uloupené umění

Ponořte se do fascinujícího světa ukradených, ztracených a nalezených uměleckých pokladů.

23. 2. 2024

Po sérii přírodovědných výstav přichází neobvykle výstava historická. Před výpůjčním pultem se do konce března můžete ponořit do fascinujícího světa ukradených, ztracených a nalezených uměleckých pokladů.

Centrum pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války (www.cdmp.cz) se zabývá zcizeným a zkonfiskovaným uměním za 2. světové války. Centrum provádí rozsáhlý výzkum v archivech ČR i v zahraničí, aby nalezlo, zdokumentovalo a identifikovalo umělecké předměty odebrané nacisty obětem války. Hledá se jak umění, které zůstalo na území ČR, tak i to, které bylo odvezeno do zahraničí.

Přehled všech článků