Stitek MU Ústřední knihovna Přírodovědecké fakulty

Otevírací doba

Po - Čt: 8.00 – 18.00 dnes je zavřeno

Pá: 8.00 – 15.00

Telefon

(+420) 549 492 478

E-mail

knihovna@tohlesmaz.sci.muni.cz

pujcovnauk@tohlesmaz.sci.muni.cz

Úvod Mapa stránek Knihovní katalog Kontakt
English

Elektronické zdroje

Geografická bibliografie ČR online

geobibline logo
http://www.geobibline.cz/cs

 

GEOBIBLINE, nebo-li Geografická bibliografie ČR online (projekt MK ČR DC08P02OUK001), začala vznikat na základě vyhlášení programu Ministerstva kultury nazvaného "Zpřístupnění a ochrana kulturních, uměleckých a vědeckých zdrojů".

 

Nápad vytvořit geografickou bibliografickou databázi mapující oborovou tvorbu 20. a 21. století se zrodil na půdě Knihovny geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze již v roce 2007. V témže roce byli také osloveni potenciální partneři projektu. Institucionální základnu projektu pak tvoří instituce, které se přihlásily ke spolupráci: Katedra geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Geografický ústav Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně spolu s knihovnou Přírodovědecké fakulty MU.

 

Původním záměrem bylo vytvoření bibliografické databáze geografických bohemik 20. a 21. století. V souvislosti s prací na projektu TEMAP byl časový záběr rozšířen až k počátkům knihtisku (1450-) a k bibliografickým záznamům navíc začaly být připojovány plné texty či zdigitalizované mapy s možností zoomu.

 

Katalog Geografické bibliografie ČR online
Geografická bibliografie ČR online česky
Geografická bibliografie ČR online in English