Relaxační zóny

1. NP

 

Hlavní relaxační zóna

Umožňuje posezení na několika pohovkách a křeslech. Prostor je určen k oddychu či rozhovoru s kolegy. Zároveň je to ideální místo, kde můžete hrát hry zapůjčené na výpůjčním pultu nebo klidně vlastní. Není zde zákaz mluvy, přesto žádáme o přizpůsobení hlasitosti tak, aby nebyli rušeni další uživatelé knihovny. Jsou zde k dispozici polštáře a deky pro větší pohodlí.

Vestibul

Při vstupu do knihovny můžete využít nabídku jídelního a nápojového automatu. K dispozici jsou také dva gauče pro posezení a větší stůl, který je možné využít pro skupinovou práci. V tomto prostoru není možné využívat prezenční literaturu, ani knihy, které uživatel nemá načtené na čtenářském kontě.

Kuchyňka a jídelní prostory

Kuchyňka umožňuje rychlý ohřev jídla a přípravu horkých nápojů jako je káva nebo čaj. Je vybavená mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, dřezem s odkapávačem a čistícími prostředky, nádobím hrníčky a příbory. Krom volně dostupných příborů je též možné zapůjčit sadu lžíce, vidličky a nože u výpůjčního pultu za ISIC.

Před kuchyňkou jsou k dispozici stolečky, které primárně slouží jako místo ke konzumaci jídla. Využít je můžete také k společné nebo samostatné práci. Pokud chcete využít vlastní notebook, elektrické zásuvky se nachází za dřevěnou lavicí při stěně.

Atrium

V teplých měsících a za hezkého počasí je možné využít prostor venkovního atria. Atrium je přístupné z vestibulu. Atrium se stromem nabízí klidné posezení ve stínu a na čerstvém vzduchu. Knihovna chystá jeho rekonstrukci. V tomto prostoru není možné využívat prezenční literaturu, ani knihy, které uživatel nemá načtené na čtenářském kontě.

Relaxační zóny

2. NP a 3. NP

Na patrech před tichými studovnami jsou relax zóny s gauči a dalším sezením pro odpočinek i společné studium. V těchto prostorech je možné mluvit nahlas a konzumovat jídlo a pití.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info