Relaxační zóny

1. NP

 

Hlavní relaxační zóna

Umožňuje posezení na několika pohovkách a křeslech. Prostor je určen k oddychu či rozhovoru s kolegy. Zároveň je to ideální místo, kde můžete hrát hry zapůjčené na výpůjčním pultu nebo klidně vlastní. Není zde zákaz hovoru, přesto žádáme o přizpůsobení hlasitosti tak, aby nebyli rušeni další uživatelé knihovny. Jsou zde k dispozici polštáře a deky pro větší pohodlí.

Vestibul

Při vstupu do knihovny můžete využít nabídku jídelního a nápojového automatu. K dispozici jsou také dva gauče pro posezení a větší stůl, který je možné využít pro skupinovou práci. V tomto prostoru není možné využívat prezenční literaturu ani knihy, které uživatel nemá načtené na čtenářském kontě.

Kuchyňka a jídelní prostory

Kuchyňka je vybavena mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, dřezem s odkapávačem, čisticími prostředky, nádobím, hrníčky a příbory. Krom volně dostupných příborů je též možné zapůjčit sadu lžíce, vidličky a nože u výpůjčního pultu za ISIC. V kuchyňce nelze skladovat vlastní potraviny a použité nádobí je nutné umýt a uklidit zpět na své místo.

Před kuchyňkou jsou k dispozici stolečky, které primárně slouží jako místo ke konzumaci jídla. Využít je ale můžete také ke společné nebo samostatné práci. Pokud chcete využít vlastní notebook, elektrické zásuvky se nachází za dřevěnou lavicí u zdi.

Atrium

V teplých měsících a za hezkého počasí je možné využít prostor venkovního atria. Atrium je přístupné z vestibulu. Atrium se stromem nabízí klidné posezení ve stínu a na čerstvém vzduchu. Knihovna chystá jeho rekonstrukci. V tomto prostoru není možné využívat prezenční literaturu ani knihy, které uživatel nemá načtené na čtenářském kontě.

Relaxační zóny

2. NP a 3. NP

Na patrech před tichými studovnami jsou relax zóny s gauči a dalším sezením pro odpočinek i společné studium. V těchto prostorech je možné mluvit nahlas a konzumovat jídlo a pití.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info